| Thebestkiller a întrebat:

Am un playstation 2 nemodat si cand bag un cd original imi da urmatoarea eroare: "Please insert a Playstation or Playstation 2 format disc". Vreo solutie?

11 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Poate ai bagat alt CD de xbox, de pc, de wii, de ps3, trebuie sa bagi unu pentru ps2

| Thebestkiller explică (pentru 1Q):

Pe el scrie pentru playstation 2. Am fost la un prieten care are ps2 si mergea

| 1Q a răspuns (pentru Thebestkiller):

Vezi poate l=ai pus cu partea gresita, se pune cu parte lucioasa in jos, si cu parte cu poza in sus

| Thebestkiller explică (pentru 1Q):

L-am pus bine

| Ottakringer a răspuns:

CD-ul e zgariat sau mai trebuie curatat capul de citire de la playstation happy

| SilverF8ith a răspuns:

Sau alta posibilitate ai downloadat un joc de PS2 si l-ai ars pe un DVD apoi ai incercat sa il joci... si astfel nu merge!
Bafta!

| Thebestkiller explică (pentru SilverF8ith):

Nu jocul e original cumparat de la magazin

| SilverF8ith a răspuns (pentru Thebestkiller):

CA sa stabilim ca nu este de la CD-uri alte jocuri cumparate functioneaza? doar aceasta in specali nu?

Da... : Problema este CD/DVD-ul problema.
NU... : Problema la capul de citire.

Solutie: Problema cd/dvd cumpara altul.
Solutie: Problema cap de citire mergi cu el la service si reparal, esti electronist si te pricepi cumpara un alt ps2 care este defect din alte motive si schimba capul de citire intre ele!

Bafta

| adel451 a răspuns:

Tradu ce scrie si iti vei da seama ce s-a intamplat