| NAndrei a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S II si vreau sa ii instalez android 4.0 ice cream sandwich. Am vazut pe youtube pe cineva care avea. Oare imi puteti da un site cu instalarea pas cu pas?

Răspuns Câştigător
| MYK3 a răspuns:

Eu iti spun concret! uite un link unde vezi pas cu pas http://www.dialandroid.com/......d-401.html dar multe aplicati nu sunt optimizate bine pentru ICS

2 răspunsuri:
| drachenblut a răspuns:

Din cate stiu nu a fost lansat oficialpentru telefonul tau. daca vrei sa ai asa ceva mai repede, va trebui sa root-ezi telefonul si ii pierzi garantia. sfatul meu e sa astepti pana cand se poate pune OTA (over the air) adica pana pe 15 luna asta.

| Yandell a răspuns:

Pai aia de le instaleaza au un cablu software si e cam scump...dar in primul rand vezi daca cei de la Samsung iti accept certificatele pentru noul soft. Daca nu vezi sa nu-ti strici softu ca dupa aia nici dracu nu are cei mai face...Parerea mea e sal lasi asa sau sa te duci la un service sa-ti faca un update al softului exsistent.