| aura36 a întrebat:

as dori sa-mi cumpar un telefon, acesta e bun?: Samsung galaxy ace plus, dar as putea sa instalez android versiunea 4.0 (ice cream sandwich)?

Răspuns Câştigător
| EfectDirect a răspuns:

Da se poate instala android v 4.0 in orice model de Samsung smart numai ca va fi o mica dezamagire, mai putinii rami si mai putina frecventa de procesor spre exemplu daca ai un telefon cu 300 rami si 800 mhz in procesor vei ramane cu doar 190 rami si 450 respectiv 500 mhz.Deci mai bine iti iei ceva direct pe android 4.0 sa nu ai complicatii.Iti recomand LG Optimus L7, Black calitate pret este ok cu versiunea android 4.0.Stima

3 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Daca il cumperi la mana a-II-a cu 400-450 lei, se merita. Este planificata versiunea 4.1 (Jelly Bean) pentru el.

| aura36 explică (pentru SilviaDulcik):

De ce sa-l cumpar second?sad, nu exista nici un risc daca imi pun versiunea 4.1?

| supermamici a răspuns:

Are recenzii foarte bune ace plus: http://bit.ly/galaxy-ace-plus si la 100 ron peste ace onyx merita pentru procesorul mai puternic si bateria durabila.
Oficial Samsung a anuntat update 4.1.1 pentru galaxy ace, insa site-uri terte mentioneaza ca se poate instala si 4.2.1.