| Diaaa1 a întrebat:

Am un telefon Alcatel OT 918 si imi merge greu wi-fi..adica am wirelles in casa si am parola la el. Dar, cand ma conectez merge doar cateva min 2-3 minute si dupa se conecteaza. Ce sa ii fac ca sa nu se mai deconecteze? trebuie mereu sa il dezactivez si sa il activez din nou. E enervat.

Dau funda si tot ce vreti!

1 răspuns:
| Mâncărici a răspuns:

Mai ai alte dispozitive in casa care se pot conecta la router? Daca da incearca sa vezi daca si ele au aceeasi problema. Daca se confirma ce am zis eu inseamna ca e de vina routerul sau reteaua. Daca nu de vina este telefonul si in acest caz doar service-ul il mai poate scoate din boala. Sau o resoftare.