| thefandenisa a întrebat:

Am un telefon Samsung GT-S5230W, cand il deschid imi zice "Phone lock" si imi cere un cod, va rog stie cineva ce cod trebuie sa introduc sau ce trebuie sa fac.

Răspuns Câştigător
| shannygelu a răspuns:

Nu are android telefonul asta nu ai cum sa stii codul trebuie sa i instalezi alt system de operare daca vrei sa l folosesti asa am avut si eu si am reusit de am bagat alt system uite un link de unde sa descarci softul http://depositfiles.com/files/4j6hbus28 Samsung s5230 wi fi

| thefandenisa explică (pentru shannygelu):

Nu mai e softul. Nu poti sa mi-l trimiti tu?

| shannygelu a răspuns (pentru thefandenisa):

Am net slab la upload si este fisier mare cam de 250 mb

| shannygelu a răspuns (pentru thefandenisa):

Incarc un program pe un site si de acolo dupa ce descarci programul poti descarca softul

| thefandenisa explică (pentru shannygelu):

Bine astept, multumesc mult.

9 răspunsuri:
| shannygelu a răspuns:

Faci flash cu multiloader v5.64

| thefandenisa explică (pentru shannygelu):

Cum adica, fii mai explicit, te rog.

| shannygelu a răspuns (pentru thefandenisa):

Trebuie sa descarci un program care te ajuta sa poti lua firmwerul pentru telefonul tau descarca multiloader prima data sa ai si driverele pentru Samsung instalate in calculator http://radiovaculesti.ucoz.ro/load/samsung_firmware_s5230/1-1-0-2

| shannygelu a răspuns (pentru shannygelu):

Ori cauta pe net Samsung firmware S523W_XXJC1 original cu wifi s5230w

| MaNNuu a răspuns:

De unde ai acel telefon? este posibil ca telefonul sa fie blocat pe o anumita retea, sau sa fie blocat in android(daca bagi parola de deblocare de multe ori gresit dar atunci iti cere gmail deci nu prea cred), incearca sa il duci la un service si ai grija daca cumva l-ai cumparat de la cineva, telefonul poate fi furat. funda?puppy dog eyes