| NikyRoz a întrebat:

Buna TPU...am un telefon Sony Ericsson iar bateria tine o 5 sau 7 minute ce sa fac

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Tine mult!
Alta baterie.De cat timp ai telefonul? daca are peste 2 ani cred ca acumulatorul/bateria si-a cam trait viata.Acum depinde si cat de des la-i incarcat in acesasta perioada.

5 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Cumpara o alta baterie.
daca tii mai tot timpul telefonul la incarcat, bateria se uzeaza mai repede decat daca urmezi un ciclu complet de descarcat incarcat. e la fel si la laptopuri

| eviltwinnn a răspuns:

Ai cronometrat? Ia-ti alt telefon, altceva nu ai ce sa faci.

| Joker11 a răspuns:

Cumpara o alta baterie eact ca aia.

| Eclipse a răspuns:

In primul rand despre ce Sony Ericsson este vorba? In al doilea rand cati ani are telefonul? In al treilea rand, lasi bacteria sa se incarce full sau il scoti cand e pe la jumate il folosesti si dupa il pui iar?

| ZeloMariaEcaterina a răspuns:

Du-te cu el la un specialist el iti poate spune ce are si cum poate sa-l repare. Sper ca ti-am dar un sfat bun.happywinking