| parazitu16 a întrebat:

am urmatoarea placa de baza http://www.emag.ro/......E1BZ2BBBM/ si vreau sa imi cumpar o placa video pentru ca asta care o am e integrata si e foarte slaba. vreau sa stiu daca o sa imi mearga placa respectiva, adica aceasta http://www.sigmanet.ro/......--id67621. mentionez ca sursa este AC 230 V 50 HZ 4 A. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Da vor merge, am un prieten care are un gt630 modelul cu 1gb, si m-am jucat gta iv pe 1280x960 pe medium-high fara probleme, bf3 pe aceeasi rezolutie medium, fara probleme e ok placa, daca nu ai un buget foarte mare
Si, pe viitor iti recomand sa schimbi sursa cu ceva de calitate:
http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/element-400w/
Nu lua ce ti-a recomandat OvidyuNicu mai sus, e o alta pocnitoare, sirtecul ce ti l-am recomandat scoate 400w 100%, si are multe protectii

8 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Va merge, ia un gt630 dar pe ddr5, e mai buna
NUsh ce sursa e aia, dar presupun ca e ceva pocnitoare, dar va tine

| parazitu16 explică (pentru Me2):

Sursa e ATX 450W o pocnitoare cum ai zis si tuhappydar aceasta placa suporta jocuri precum fifa 12 NFS THE RUN?

| Me2 a răspuns (pentru parazitu16):

Da vor merge, am un prieten care are un gt630 modelul cu 1gb, si m-am jucat gta iv pe 1280x960 pe medium-high fara probleme, bf3 pe aceeasi rezolutie medium, fara probleme e ok placa, daca nu ai un buget foarte mare
Si, pe viitor iti recomand sa schimbi sursa cu ceva de calitate:
http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/element-400w/
Nu lua ce ti-a recomandat OvidyuNicu mai sus, e o alta pocnitoare, sirtecul ce ti l-am recomandat scoate 400w 100%, si are multe protectii

| OvidyuNicu a răspuns:

Deci placa de baza suporta: Slot video: PCI Express... Linkul de la siteul cu placa video nu poate fi izualizat dar citeste in descriere daca este PCI express.

| parazitu16 explică (pentru OvidyuNicu):

Are PCI express. vreau sa mai stiu daca si sursa poate duce placa video. http://www.pcgarage.ro/......-128-bit/. si vreau sa imi zici o parere despre placa video daca e buna pentru gaming sau sa ma orientez catre alta.

| OvidyuNicu a răspuns (pentru parazitu16):

Placa video pe care ai ales-o e foarte buna si e pentru jocuri categoric la configuratia asta. la sursa nu ai mentionat cati W scoate, dar iti recomand http://www.vexio.ro/sursa-kme-px-450rpeg-s-atx-450-w-sata_P32993

| parazitu16 explică (pentru OvidyuNicu):

Sursa e ATX 450W e o pocnitoare. dar vreau sa stiu daca placa video duce jocuri precum fifa 12 NFS THE RUN?

| OvidyuNicu a răspuns (pentru parazitu16):

Jocul precum Nfs the run o sa iti mearga fara probleme pe placa asta video dar asa cum stii placa video nu este singura componenta pe care o schimbi si calculatorul devine mai bun. uite cerintele jocului nfs unde placa video trece cu brio:
CPU: 3.0 GHz Intel Core 2 Quad
MEMORY: 4 GB RAM
VIDEO CARD : 1024 MB memory (placa pe care vrei tu sa o cumperi are 2048 MB, deci dublu fata de cerinta)
ATI Radeon 6950 – NVIDIA GeForce GTX560 or better
DX: DirectX 11
HDD: 18 GB
Sound: DirectX compatible
Network: 512 KBPS or better

| Me2 a răspuns (pentru OvidyuNicu):

Cum sa-i recomanzi ma frate alta pocnitoare? sursa recomandata de tine daca scoate 200w, la o cadere de tensiune zice: Pa pa pc