| alexx102428 a întrebat:

Am windows 10 cine imi explica cum pot sa ascund un folder dar dupa aceea sa il pot recupera?

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Un folder se poate ascunde cu un program specializat, cu parola, dar nu e recomandabil intrucat se poate pierde. O metoda simpla de a ascunde un dosar sa nu se vada e: click dreapta pe folder, properties si se bifeaza Hidden, apoi se da OK. Ca sa nu se vada in File Explorer, la setari trebuie ca dosarele si fisierele ascunse sa nu fie aratate, deci in File explorer, se da click pe View din dreapta sus, apoi Options, View si se bifeaza "Don't show hidden files, folders, or drives".
Pentru a vedea din nou folderele ascunse, tot aici in meniul view, se bifeaza "Show hidden files, folders, and drives", apoi se da OK. Eu intotdeauna afisez toate dosarele si fisierele, extensiile, tot ce se poate afisa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul este aici...
http://free-hide-folder.en.softonic.com/