| AnonimusGate a întrebat:

Am windows 7 si nu stiu cum sami aflu IP

ps.
precizez ca este in limba romana windowsul

Răspuns Câştigător
| MaurSEF a răspuns:

Hi,intra la Control panel - > network -> view networkstatus -> network and sharing center -> si unde ai connection, da click pe ea, acolo o sa; ti apara un tab, dai pe details si acolo ai tot.bafta ( acum trebuie sa stii putina engleza ca sa le traduci )

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Foarte simplu!
Intri in start si in search scrii cmd si dai enter! Odata ce a aparut fereastra aia neagara tastezi ipconfig si unde scrie autoconfiguratin e ip-ul tau, restul sunt porturi si suffixuri.

| catablondu a răspuns:

Salut, daca ai acces la internet intra pe www.ip.pontes.ro.

| paulbosul2000 a răspuns:

Scrie pe google ipul meu! FUNDA?

| AnonimusGate explică (pentru paulbosul2000):

Pe google iti schimba ip si se creaza conflicte I m soory