| moneda a întrebat:

Buna TPU an un router wireless D-Link dir 600 si e raza prea mica(adica nu prind de departe) prind de maxim 6 metri lungime de el cum pot face sa prind mai mult?

Răspuns Câştigător
| AndreiGrigore a răspuns:

Pai sincer, d-linkul asta nu e un router foarte bun si cam asta ii e raza.Eu am un Asus wl520 gc mai ieftin dar am 10 metri.

5 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Interesant si eu am tot D-Link dir 600 dar imi bate linistit 10 m prin 3-4 pereti de beton, depinde si cat de grosi sunt pereti ce stau intre dispozitivul pe care incerci sa te conectezi si router.

Incearca sa intri la adresa asta: http://192.168.0.1 user: admin parola: (la parola nu scrii nimic si dai ok) Intra la Advanced din para de meniu orizontala si vezi ca-ti va aparea pe partea stanga Advanced Wireless da click acolo si vezi Transmit Power este pe 100%? Daca nu seteaza-l pe 100% si salveaza.

Răspuns utilizator avertizat
| Gas a răspuns (pentru moneda):

Uita-te tot acolo dar la status ce versiune de firmware ai

Răspuns utilizator avertizat