| cristi28george a întrebat:

are ceva daca am placa de baza mica?
am un procesor i3...imi trebuie neaparat placa de baza mare pentru el? am placa de baza gigabyte h61m-ds2 socket 1155.
astept raspuns, dau funda.

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Daca socketu de la procesor e tot 1155 sau ori suporta placa ta de baza, atunci nu conteaza marimea. Nu ma pricep dar din cate stiu i3 are socket 1155 so nu ar trebui sa fie nici o problema, fi atent cum il bagi si nu il forta.

| cristi28george explică (pentru EnvyU):

Aha, mersi mult.
procesoru are acelasi socket ca si placa de baza, eu vroiam sa stiu daca necesita o alta placa de baza.
ca stiu ca i3 este puternic, de acea intreb... m-am interesat si la alti si mi-au zis ca si tine, nu are treaba daca are acelasi socket. mersi mult!

1 răspuns: