| DREDR a întrebat:

As avea o intrebare cu referire la palcutele de rami.
Am o placa de baza : gigabyte technology co. ltd. p31-es3g ( 2 sloturi pentru rami ) - dual channel
Rami : 1 gb ddr 2 PC2-6400 ( 400 mhz )
Pot adauga acesti rami in sistem? : http://www.emag.ro/......D7P6RMBBM/
Adica, imi afecteaza pc-ul din cauza ca sunt de la firma diferita sau ca sunt la o frecventa diferita? Sunt compatibili?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Http://www.gigabyte.com.ro/products/product-page.aspx?pid=2892#sp

deci ramu de 1gb care zici tu ca il ai pe slotu placi de baza nu este de frecventa care o spui tu frecventa este de 800 sau 1066 sau 667. citeste si la specificatiile placi de baza la linkul dat de mine.

Iar acuma sa iti si raspund la ce ai intrebat tu legat de memoria data din linkul tau. Merge fara probleme finca este excat frecventa care are ca suport sloturile de pe placa ta de baza

| raMLesS a răspuns:

Salut, nu îţi vor afecta nimic, dacă e ddr2 şi se potriveşte, e perfect puneţi-i fără grije, de cât sunt ramii? Nu am văzut.