| georgian47 a întrebat:

As avea si eu o intrebare. Mi s-a rupt in piciorus de la baterie, si nu stiu de unde sa iau. imi dati va rog si mie un link pentru asa ceva? Telefonul meu este NOKIA 5228. sau daca aveti voi vreunul stricat, va rof sa-mi spuneti.

Răspuns Câştigător
| al3x955 a răspuns:

Daca e de la baterie asa cum se intelege din intrebarea ta atunci poti doar sa iti cumperi una noua, dar daca e un ''piciorus'' de la telefon atunci trebuie sa te duci la service deoarece ar necesita inlocuirea placii de baza a telefonului.

5 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Rezolvarea este la un SERVICE.
Nu incerca sa schimbi singur.
E dificil.

| georgian47 explică (pentru zdrangoi):

Dar am un prieten care se pricepe la chestiile astea. E scump la un service?

| zdrangoi a răspuns (pentru georgian47):

Du-te acolo si vezi ce iti spune si cat te-ar costa.
nu pot sa-ti dau un pret asa doar pe povestite.
si al3x955 te-a sfatuit sa mergi la service, asa ca...

| ion933 a răspuns:

Uite aici
http://www.gsmnet.ro/......nal--23136
funda te rog

| georgian47 explică (pentru ion933):

Ti-as da fund, dar eu vorbeam de pciorusul care atinge bateria, dar tu mi-ai dat site de baterie de telefon.