| IcIlIBmAb a întrebat:

As dori sa aflu daca se poate, cum salvez conversatia cu un contact de pe Yahoo Messenger.
Care ma ajuta?

Răspuns Câştigător
| ionutz03 a răspuns:

O alta varianta, mai nou cei de la yahoo salveaza conversatia pe server.
Ce trebuie sa faci este sa intri pe casuta de mail unde o sa gasesti si sectiunea de messenger. Daca dai click o se descida o fereastra. In coltul s in stanga sus a ferestrei o sa ai posibilitatea sa modifici starea (available, busy..etc) unde o sa gasesti si conversation history. Daliclick acolo si o sa gasesti toate conversatiile. Sunt sortate dupa data si user.
La mine am gasit si din 2011 chiar si mai vechi.

Dupa parerea mea nu cred ca trebuie sa le salvezi daca poti sa le accesezi de oriunde si dupa orice dispozitiv cu care ai acces la net.

8 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Cum ati dori sa primiti un raspuns exact cand nu stiti sa intrebati cu exactitate?
In primul rand programul messenger are o posibilitate de salvare arhiva pentru orice conversatie, trebuie doar sa o activezi. Activarea se face in felul urmator: click sus in lista de messenger pe "Messenger" apoi pe "Preferences", in stanga dam click pe "Archive" si bifam prima casuta "Yes, save all of my messages" apoi dam click pe butonul "Apply" si "OK".
Daca vrei sa salvezi doar o anumita chestie din conversatie ii dai cu copiere si o pui intr-un document word/notepad... Apoi fisierul poti sa il iei pe ce vrei tu: stick, cd, telefon etc...
Mult succes.

| IcIlIBmAb explică (pentru ionutz03):

Si daca am vorbit un an intreg cu acea persoana... cum salvez manual tot? imi ia 2 ani
Vreau sa spun ca vreau salvata toata.
Nu stiu daca intelegeti!

| IcIlIBmAb explică (pentru ionutz03):

Mersi mult happy

| ionutz03 a răspuns (pentru IcIlIBmAb):

O alta varianta, mai nou cei de la yahoo salveaza conversatia pe server.
Ce trebuie sa faci este sa intri pe casuta de mail unde o sa gasesti si sectiunea de messenger. Daca dai click o se descida o fereastra. In coltul s in stanga sus a ferestrei o sa ai posibilitatea sa modifici starea (available, busy..etc) unde o sa gasesti si conversation history. Daliclick acolo si o sa gasesti toate conversatiile. Sunt sortate dupa data si user.
La mine am gasit si din 2011 chiar si mai vechi.

Dupa parerea mea nu cred ca trebuie sa le salvezi daca poti sa le accesezi de oriunde si dupa orice dispozitiv cu care ai acces la net.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Ve-i avea totdeuna aia doar daca apesi f3 si f4 dar daca apar probleme o salvezi intr-un notepad.Bafta.Sper ca te-am ajutat.big grin

| Giorgicaa a răspuns:

Raspunde la comentariu acesta si fi mai explicita

| IcIlIBmAb explică (pentru Giorgicaa):

Vreau sa imi salvez conversatia ( sa nu tot caut tot timpul dupa ea) vreau sa o am pe PC sau pe tel.

| Giorgicaa a răspuns (pentru IcIlIBmAb):

Pai eu cred ca GierdiusArlauskis araspuns corect

| GierdiusArlauskis a răspuns:

Simplu. O selectezi cu mouseul pe toata, apesi CTRL + C, Deschizi notepad-ul ( un program care vine odata cu Windows-ul ) si apesi CTRL + V. Dupa dai SAVE, alegi unde sa se slaveze si gatawinking