| gigismenaru a întrebat:

As dori sa ma ajutati, am si eu un router wi-fi de la o ruda de-a mea si nu mai stie parola cum as putea sa resetez parola si sa pun parola pe care o doresc?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti reseta router-ul, de la butonul de reset si apoi ii faci configurarea si poti pune o noua parola.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu știe parola sunt șanse ca el sa nu aibă una, routerul nefiind configurat vreodată. Afla-i marca și modelul, intra pe site-ul producătorului. Trebuie sa găsești niște informații referitoare la un username și parola default(parola ce vine o data cu routerul). Daca nu găsești o parola default poți încerca pur și simplu sa lași liber spațiul unde trebuie completata parola, sunt șanse sa meargă.
Revin-o cu un reply dacă ai nevoie de un ajutor mai amănunțit.

| SuicideSilence a răspuns:

In router ai 4 porturi ethernet. conectezi unul dintre acestea la pc (cu ajutorul unui cablu), iar apoi in bara de adrese a browser-ului tastezi: 192.168.1.0 sau 192.168.0.1 (depinde de router) apoi mergi pe categoria wireless si ai sa gasesti acolo parola. daca imi zici modelul, iti pot spune exact unde sa mergi

| pcsick a răspuns:

Admin este parola, daca nu merge reseteaza-l si dupa aia baga parola asta. sigur o sa-ti mearga