| aura36 a întrebat:

as dori sa-mi cumpar un laptop, acesta este bun? :http://www.altex.ro/......-windows-8
si daca nu, ce altceva mi-ati recomanda :D?

dau funda?

Răspuns Câştigător
| ROMANIAStunt4Ever a răspuns:

Ai ales firma perfecta big grin
Acest Laptop este intr-adevar foarte Bun
Alt ceva nu prea as putea recomanda mai bun de atat si la acest pret

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu uita de sistemul de operare! Acela este un laptop pe care nu vei putea pune decat Windows 8. Daca vrei altceva, nu o sa poti sa instalezi. Nu vei gasi drivere pentru alte sisteme de operare. Noile modele au drivere exclusiv pentru Windows 8! Deci gandeste-te bine.

| aura36 explică (pentru K0sti):

Am o intrebare: as putea pune in loc de windows 8 alt sistem de operare? (de ex : windows 7)?(nu sunt experta)

| SouLIce a răspuns:

Este bun dar in pretul acela se poate si ceva mai bun dar probabil vrei o marca foarte apreciata cu este Sony vaio

| aura36 explică (pentru SouLIce):

Da,exactbig grin si ma mai intereseaza si desingnul happy

| SpecialistIT a răspuns:

Nu e bun, iar pretul cerut pe el este mare.
Uite ce poti lua in bugetul tau: http://www.mediadot.ro/......-7670m-2gb
Ai procesor i7, adica cel mai bun, placa video mai performanta, super difuzoare, baterie ce va tine suficient de mult.

Bafta!

| aura36 explică (pentru SpecialistIT):

Multumesc happy, dr imi poti explica te rog ce este frecventa turbo? big grin
merci multwinking

| SpecialistIT a răspuns (pentru aura36):

Se poate seta ca atunci cand ai nevoie de mai multa putere, procesorul sa treaca de la modul normal, la turbo, adica iti creste singurel puterea atat timp cat ai nevoie. De asemenea, daca vrei, poti seta sa stea doar pe turbo, dar va scadea un pic timpul bateriei.

| aura36 explică (pentru SpecialistIT):

Multumesc pentru explicatie