| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar aceste casti http://www.pcgarage.ro/casti-gaming/dragon-war/beast/ dar imi este frica ca nu merg pe pc-ul meu, pentru ca sunt cu usb, mi-le doresc mult si din ce am citit pe google spunea ca daca am si castile cu usb si boxe ar putea sa mearga doar una din ele adica ori boxele ori castile..este adevarat?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai cam asa este. Castile pe usb o sa fie detectate initial ca o placa de sunet aditionala. Si trebuie setata ca default. Sunetul o sa se auda numai pe casti. Desigur, exista posibilitatea in windows sa faci o clonare a sunetului insa o sa existe un "lag" de la sunetul in casti la cel pe boxe(Se aude cu intarziere). In ubuntu spre exemplu nu exista probleme de acestea, dar in windows, se numesc "features".

| Cozzmy13 a răspuns:

Unde ai vazut tu Boxe pe USB?
Vor merge, atata timp cat calculatorul nu e prea vechi si placa audio (cel mai probabil integrata) suporta acest lucru.

| Qweerrrtttyyy a răspuns (pentru Cozzmy13):

Am zis casti nu boxe...

| InspiratieDIY a răspuns:

Salut,

Castile o sa iti mearga atata timp cat gasesti drivere-le pentru ele. Daca ai si boxele pe USB, la fel ca si la castile normale cu jack, odata ce bagi castile, nu se mai aude sunet pe boxe. Bineinteles, la placi de sunet mai profesionale, altfel se pune problema.
Pe scurt, o sa iti mearga daca ai drivere la ele. Vezi totusi ca sunt ceva comentarii cu probleme la microfon care se pare ca se strica repede, conform celor spuse de alti cumparatori.
Bafta sa faci alegerea corecta!

| Qweerrrtttyyy a răspuns (pentru InspiratieDIY):

Pana la urma am luat castile, merg foarte bine, ce am citit pe internet este fals pentru ca merg si boxele si castile