| Loremary a întrebat:

As vrea sa ma ajutati, am o prietena si i-sa dezinstalat wirelessul la leptoptop:as vrea sa mentionez ca nu merge activat de pe tastatura.si in optiuni nu il gasesc sa il acctivez...ma puteti ajuta? Multumesc! O seara minunata.

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

L-a dezinstalat sau dezactivat? daca e dezactivat din control panel->network and sharing center->change adapter seetings si activeaza placa cu wireless, daca e dezinstalat trebuie reinstalat driver-ul (daca nu stii ce placa e cauta-l cu Drivers Genius)

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Deci e vorba de driver-ul plăcii de rețea wireless. Dacă e așa atunci trebuie reinstalat.Ar trrebui sa îl aibă pe un cd ce vine cu laptop-ul. Dacă e vorba de Xp. Dacă e vorba de Windows 7 ăsta vine prin automatic updates, la actualizări facultative, sau se găsește pe net dar trebuie să știe producătorul plăcii de rețea, și tipul ei. Drivere-le sunt special concepute pentru un anume component hardware, deci nu se pot instala alkte drivere pentru alt tip de hardware.Succes

| Loremary explică (pentru DeyCj):

Multumesc tuturor am reusit pana la urma sa il fac... era dezactivat happy