| sterob a întrebat:

Buna TPU.As vrea sa ma ajutati si pe mine va rog,aveam computer-ul deschis dar nu functiona internetul.I-am dar restart,s-a incarcat, dar cand scrie Welcome in loc sa arate desktop-ul mi-a aratat ecranul alb si mouse-ul, cand il inchid se vede screen-ul dar nu pot face nimic deoarece se inchide. Daca ar putea cineva sa ma indrupe ce sa fac, va rog frumos dau funda (in afara de reinstall la windows).

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

După părerea mea este "bulit" windowsul...

Dă-i mai multe restart-uri, până reuşeşti să se încarce normal şi să poţi lucra pe el.

Apoi, încearcă să instalezi TuneUp Utilities 2012 şi apoi dăi să scaneze erorile şi să le "repare" - dacă nici după aia nu merge bine, NU cred că ai ce face altceva DECÂT reinstalare de Windows.

2 răspunsuri:
| SmecheruCuSpate a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine e sa reinstalezi windowsu cu REPAIR (REPAIR ITI TINE TOATE DATELE)

| andreeacmocanu a răspuns:

Mai apare si altceva, o bara mic jos sau ceva?
Incearca Ctrl+Alt+Delete (Task manager), si daca apare ceva, click new task si scrie : explorer.exe. sper sa mearga, nu sunt sigura pentru ca nu stiu ce eroare este.