| Ilvmuzik_Andreyz_1988 a întrebat:

Buna TPU... As vrea sa stiu cum sa instalez camera web incorporata in laptop (HP COMPAQ PRESARIO CQ56)? nu gasesc nici un driver (din cate am cautat eu) cand intru pe mess scrie ca nu exista nici o camera Help

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Exista mai multe variante ale tipului tau de laptop. Cauta pe site-ul oficial driverele potrivite si in functie de windows-ul instalat.
Pe messenger webcamul trebuie configurat din setari pentru a-l recunoaste. Simplu fapt ca ai camera web nu e suficient sa te vezi online. Intra in Messenger Preferences la sectiunea Webcam. Setarile difera in functie de versiune. Pe v9 se activeaza intr-un fel, pe v11 altfel.
http://www8.hp.com/us/en/support-drivers.html

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La cumpararea laptop-ului ar fi trebuit sa primesti un CD cu manualul si cu driver-ele necesare, inclusiv pentru camera, cel putin asa am primit eu cu Acer.
Daca n-ai primit atunci cauta driver-ul pentru camera pe site-ul oficial al HP, cu tipul tau de laptop. Succes si numai bine!