| Leon09 a întrebat:

Aseara si-a facut update laptop-ul pentru windows 10... nu stiu ce s-a intamplat dar nu imi mai functioneaza microfonul. Laptopul e Hp Pavilion A6 vision amd. Ma ajuta si pe mine cineva sa rezolv problema... nu sunt in tara si folosesc mult skype pentru a vorbi cu cei de acasa dar acum nu reusesc sa fac microfonul. Poate imi da cineva un diver ceva. Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu trebuia sa faci upgrade la Windows 10, ci sa ramai la windows 7 ca e mai rapid si mai sigur! Inainte sa faci asta upgrade trebuia sa te consulti cu alti specialisti sau cineva priceput la IT sau la calculatoare!

| FrateleRobert a răspuns:

De exemplu daca ai facut update de la windows 7, windows 10 iti optiunea de a face restore la windows-ul precedent instalat e dispozitivul precedent. Exista tutoriale de acest gen si iti garantez ca toate fisierele personale (aplicatii, poze, documente etc) vor ramane in laptop.Dar grabestete ca nu o sa ramana optiunea valabila pentru mult timp.Ea expira dupa 30 de zile de la actualizare.Am avut si eu o problema asemanatoare:Am niste casti Hama Urage Xplode si nu sunt complatibile cu windows 10 si am facut restore inapoi la windows 7 si au mers dupa.