| vladlove123 a întrebat:

astazi mi-am cumparat un router wireless totul ok am conectat laptopul merge dar eu am si o unitate care si pe aia trebuie sa o folosesc, routerul este in camera la parinti deoarece pana acolo a ajuns cablul si eu nu pot trage routerul la mine in camera. Ce imi recomandati si cumpar o placa wireless pci sau un adaptor wireless. PS: unitatea este din acea mica pe care se pune monitorul. Unitatea e Dell optiplex gx 260. Este vreo diferenta intre placa de wireless de la laptop si cea pci?

3 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Pai laptopul tau nu are wireless daca are nu iti trebuie nimic daca prinzi semnalul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru unitate iti recomand un cablu de 20 m si gata ai rezolvat problema

| sNoWbloW a răspuns:

Eu zic sa-ti iei placa wireless cu adaptor(usb) o mai poti folosi si la alte pc-uri daca ai nevoie.Nu cred ca este vreo diferenta intre cea pc si cea de la laptop ci doar viteza de transfer(in mbps)