| asdfghjkldodo a întrebat:

cand deschid un document downloadat de pe didactic.ro imi arata litere ciudate... ce pot face? Cel mai detaliat raspuns priemste funda!

Răspuns Câştigător
| AHappyDay a răspuns:

Literele alea ciudate apar pentru ca documentul este scris in alt word iar tu incerci sa il deschizi in alt world sau notepad.Cred ca nu ai instalat Microsoft office word 2003(dar nu e free si trebuie sa il cumperi)
Dar ca nu cumva sa mai patesti asa(sa fie alte editii de word) iti recomand ceva mai bun care suporta absolut orice deci descarca-l pe acesta(este si free). Se numeste OpenOffice:http://download.chip.eu/ro/OpenOffice-3.4.0_84039.html
Dupa ce il instalezi si pornesti ai un meniu cu:word, power point, etc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui in ce format este documentul descarcat.
Daca este in format.pdf ai nevoie de un program gen Adobe Reader sau Foxit Reader(acesta este mai mic), ambele sunt gratuite si le poti descarca de pe site-urile oficiale. Numai bine!

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Ce descarci de pe didactic nu poti deschide cu Notepad sau Wordpad ai nevoie sa descarci Microsoft Word 2010 pentru a putea citi documentulwinking