| anonim_4396 a întrebat:

Ce prgram imi trebuie ca sa pot descarca fisere de pe didactic.ro, am wordpad in PC si cand deschid fisierul imi apar niste litere / simboluri ciudate? Funda

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Ca sa descarci, nu-ti trebuie niciun program. Ca sa deschizi fisierele ai nevoie de un pdf reader gen Adobe Reader sau Foxit Reader, un Office (de la 2007 in sus preferabil) sa-ti poata citi word excel si toate cele, si un archiver/unzipper gen winrar/7zip sa poti dezarhiva ceva daca iti da o arhiva. Cauta formatul fisierului pe google daca nu te ajuta niciunul din programele de mai sus.

| petriinna a răspuns (pentru CM7YRE):

Aha ...multumesc! ..ar trebui sa stiu