| Mr95AndreyY a întrebat:

Care sunt sursele de infectare a computerului cu virusi atunci cand navigam pe internet, sau de exemplu atunci cand download-am ceva de pe internet, ce tipuri de fisiere (filme,jocuri, muzica) trebuie sa evitam? dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

Salut.
Sursele de infectare sunt de obicei Site-urile cu programe/jocuri/muzica/filme care le descarci direct. (Adica nu pe uTorrent sau BitTorrent).
Jocul la lansare nu a avut virusi dar cu timpul a luat de la downloadatori si asa s-a virusat 1 cate 1.
Trebuie sa eviti : Softpedia, Softonic, Malavida, Uplay si tot asa.
Recomand sa folosesti Kickass, The pirate bay si descarca numai pe uTorrent. Nu descarca direct de pe net ci printr-un program.

2 răspunsuri:
| Gabriel_Cosmin_1998 a răspuns:

Jocuri. Daca le iei arhivate sunt sanse mici sa aiba virusi. :3

| Mr95AndreyY explică (pentru Gabriel_Cosmin_1998):

Vezi ai zis " sanse mici" nu sanse de 0%, deci au, oricum multumesc.