| Chrysstian a întrebat:

Ce imprimanta credetii ca este mai buna:
http://www.emag.ro/compare/57
Din punctul meu de vedere cea de la Brother [performanta; multifunctionala - are rezolutia mai mare si mai multe functii de copiator, rezolutia de printare mult mai mare, viteza de printare mare (cea color este de 20 cpm, iar ce alb/negru este de 22 cpm), mult mai multe caracteristici si functii ale scanner-ului, printeaza multe exemplare la un consum redus, consumabilele (cartusele de vopsea) sunt ieftine, nu-i trebuie cartuse speciale si de tot felul, nu este pretentioasa, cititorul de carduri poate sa citeasca 6 tipuri de cardurii, este compatibila cu 5 platforme software (sisteme de operare); consum de energie redus (18 watt-i)]
Cea de la Lexmark ii trebuie cartuse speciale si de tot felul, este pretentioasa si pretul nu este unul adecvat.
Voi ce parere avetii despre imprimante?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am o imprimanta Epson cu cartuse separate pentru culori. Cartuseel sunt cartuse resetabile. Investitia intiala este un pic mai mare dar apoi mi-o incarc singur si costurile sunt foarte, foarte mici. Iti recomand o firma serioasa de unde sa iei asa ceva: http://www.cartuseria.ro/
Poti sa-ti iei ce imprimanta vrei de acolo cu cartuse resetabile sau chiar cu CISS. Sistemul CISS are avantajul ca mult timp n-ai treaba cu reancarcarea. Daca citesti ce este scris pe acel site te lamuresti. Eu am cartusele resetabile de peste un an si jumatate. M-am hotarat sa cumpar cand s-a descarcat cartusul de la imprimanta mea Canon ( o aveam atunci) L-am reancarcat si imprimanta n-a mai vrut sa-l recunosca. Uncartus color ma costa peste 130 lei. M-am inervat si mi-am luat imprimanta Epson Stylus SX125. De atunci nu mai am probleme de cat saptamanal sa trag o coala ca sa nu se usuce tusul.