| coSSmiN97 a întrebat:

Ce memorie RAM suporta placa asta:Gigabyte 7VT600 Series.Stiu despre ea din everest ca merge doar DDR1 si SDRAM. Daca vreau sa mai iau 1GB, conteaza frecventa (ex 200, 400, 533, 1000hz)? Fundahappy

Răspuns Câştigător
| Fiuryan a răspuns:

Conteaza si nu prea. memoriile se vor potrivi insa daca tu ai de ex 1 gb ddr1 pe 400 mhz, si mai cumperi inca 1 gb ddr1 pe 333 mhz, amandoua vor lucra la 333 mhz ( cea mai mica )

3 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Conteaza frecventa pe care lucreaza daca au frecvente diferite la un moment dat te vei confrunta cu un conflict ram. si de aici vor aparea problemele.am intilnit multe calculatoare cu aceasta problema.

| jhonny999 a răspuns:

Suporta DDR 400Mhz pina la max 3Gb

| mateielisey a răspuns:

Asta e : http://www.ocworkbench.com/2003/gigabyte/7vt600-1394/7vt600-1394-1.htm
daca da iti poti lua ramii ddr cu frecventa maxima de 400
poti pune si cu fr de 500 dar tot cu 400 merge