| Alexandrqua a întrebat:

Ce părere aveți de tabletele-laptop? Eu as vrea sa îmi cumpăr un Asus transformer book T00TAFBING-DK001B sau ceva de genu. Ce părere aveți de Asus in general? Sau de ce, vreau eu sa achiziționez? Funda >:

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De pe asa ceva iti scriu acum. E un aparat fain. Ce am remarcat de când il am:

- te tine o zi intreaga. In jur de 12 ore.
Eu am ajuns cu tableta la o saptamana fiindca o utilizam cateva ore pe zi. Aproximativ 2 ore.
- E foarte rapida. Si e si cu Windows licentiat.
- Include si Office licentiat.

Ca si minusuri:
- se prind urme ingrozitor pe ecran.
- se conecteaza greu dock-ul/tastatura. Initial am crezut ca este defect. Trebuie conectat in vreo 2 puncte stanga-dreapta. Mecanismul acesta pare o chinezarie ultra-ieftina. Uneori Windows-ul il deconecteaza la cea mai mica miscare a dock-ului, doar ca sa glisezi ecranul mai in fata sau mai in spate.

Am utilizat tableta asta hibrid sau laptop hibrid doar pentru net. O fi capabila de mai multe dar nu vad rostul sa o solicit mai mult.

1 răspuns:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Da, e foarte buna si poti face multe lucruri; nu ocupa mult spatiu!
http://www.compari.ro/......3100/asus/
http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/ASUS_Transformer_Book_T100TAF/