| cretzulina5291 a întrebat:

Vreau o parere... vreau sa achizitionez o tableta..mai mult pentru autocad.dar si pentru filme jocuri si alte cele.ce tableta imi recomandati intre :Samsung P5210 Galaxy Tab 3 sau Asus Transformer Book T100TA-DK003H,as vrea si argumente de ce una si nu cealalta..lasand la o parte pretul...multumesc!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Dintre cele doua, clar ASUS Transformer Book T100TA este THE BEST! De ce?
- ai un procesor cu 4 core fata de Samsung care are 2 (dual core)
- ai 2GB de Ram fata de Samsung, 1 GB de Ram
- capacitate de stocare ai 64GB fata de Samsung care are doar 16 GB
- ai USB 3.0, micro-USB, micro-HDMI pe Samsung ai USB2.0 si restul lipseste.
- ai Windows 8.1 pe Samsung ai Android
- bateria mai puternica, 8060 mAh fata de Samsung 6800 mAh.
Eu zic ca sunt de ajuns aceste argumente.
Bafta!

3 răspunsuri:
| CristinaMaria1987 a răspuns:

Http://bit.ly/TGcT36 (link generat de conversion marketing)
Cea de la Asus: procesor mai bun, memorie RAM + memorie interna mult mai mare, ruleaza cu windows deci este foarte buna si pentru jocuri si pentru filme, are mai multi inchi, deci filmele se vad mai bine si are si rezolutia mai mare

| MihaelaCarbunaru a răspuns:

Asus transformer desigur! Are niste specificati mai bune http://bit.ly/Vx4Jvu

| RebecCa11 a răspuns:

Marca Samsung e mai buna decat cea Asus, depinde care-ti place tie mai mult.