| Miha a întrebat:

Ce parere aveti despre acest laptop? http://www.emag.ro/......SCL0B.023. E bun de ceva? Daca nu, ce ati putea sa-mi recomandati, sa fie ceva pana in 15 milioane:D.Thancks:*[funda]

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

NU e laptop! e mini-laptop, mai precis...NETbook.
Daca ai nevoie de ultraportabilitate si vei fi prezent mereu doar in zone cu acces la internet sau vrei pur si simplu ceva mai mic, foarte incapator si usor(1, 2kg) sau vrei sa citesti si carti in format pdf/electronic atunci e o solutie foarte buna! Daca vrei jocuri atunci ocoleste-l, din 2 motive logice si simple:

a) e foarte slab procesorul(rating 2, 4 in windows 7)--> chiar si placa video, ca tot e una integrata; e oricum suficient de performant pentru a porni un windows 7(am si eu un netbook asemanator) in mai putin de 1 min cu toate programele(start-up). Are si Hyper-Threading. Nu e dual-core, dar e mai responsive ca un pentium 4 vechi la 2. 0 GHz. Poate pe XP merge si mai usor. Dar iti recomand mai intai sa scapi de toate softurile alea tampite cu care vine(incetinesc foarte mult sistemul de operare: gen antivirus McAfee, programe de back-up online etc.)

b)e incomod la 10 inchi sa te joci ceva fullscreen.

Cat despre marca, ca e Acer, ca e Asus, ca e HP... n-are prea mare importanta, oricum la Acer iei o extensie de garantie pe 3 ani si te rezolvi(nu costa mai mult de 150 RON). Daca se strica, se strica--ai garantie pe o perioada lunga.

5 răspunsuri:
| Alex_2741 a răspuns:

Poi sincer e bun big grin. daca nu e pentru Gaming e superhee hee e super asa pe culoarea mov:X. Ti-l recomand linistitahappy.

| Altu a răspuns:

N-as recomanda Acer, nu-s cele mai fiabile. In plus, daca iei ceva fara windows iesi un pic mai ieftin.

| vlad423 a răspuns:

E bun laptopul!
insa nu pentru gaming :p

| justFORone a răspuns:

Flacara violet smug
e bunwinking

| AidaAmaranta a răspuns:

Leptopul pe care il vrei tu este mai mult de 15 milioane.
e in jur de... 23-27 de milioane! eu am vazut asemanator dar era un mov mai deschis.happy