| alexgalatzi a întrebat:

Buna,TPU? Ce parere aveti despre telefonul Lg Optimus L9? E telefon bun? Are LAG, BUG? Ruleaza bine? Se inteapa in jocuri sau pe internet? In comparatie cu Sony Xperia U difera doar memoria RAM? Ce telefon e mai bun?

Răspuns Câştigător
| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

LG L9 este un telefon decent, nu-ti va face probleme. Te vei putea juca linistit majoritatea jocurile.
Pret: http://www.mediadot.ro/......pot-black/

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de telefon.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, nu ezita sa ma cauti.

Nu in ultimu' rand, iti recomand cu tarie MediaDOT, e un magazin serios, unicul magazin de gaming. Uite de asemenea ce showroom superb pot sa aiba: http://www.mediadot.ro/showroom

Bafta si multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns:

Lg optimus l9 e bun ca si hardware, adica nu e high-end dar nici low-end, e decent.
Vei rula orice joc fara intreruperi datorita procesorului dual core.
Lag nu are, nici bug.Nu vei avea probleme cu el nici pe internet.
Are un ecran mare de 4, 7 inchi, ips lcd cu culori frumoase si unghi de vizibilitate bun, placa video foarte buna de asemenea, si va sprijini procesorul in orice joc.Cat despre xperia u, e ceva mai slab ca l9, cam 20%.

| Treistariustar a răspuns:

Este un telefon care nu isi merita bani, iti recomand ceva de genul http://bit.ly/1w8JL0k la un pret mult mai mic si foarte bun

| Dobrescu_Tudor_1910 a răspuns:

Un telefon destul de slabut... acum depinde si ce vrei sa faci cu el daca vrei sa instalezi pe el angry birds, jetpack joyride, subway surfers sa asculti muzica etc iti va merge ok atat timp cat nu instalezi o gramade pe el gen 11-20 de aplicatii caci daca e sa iei la bani marunti si s4 se blocheaza la 30-40 de aplicatii.