| lolicica1111 a întrebat:

Ce placa video este mai buna la grafica(performanta) dintre:

Placa video Sapphire ATI Radeon HD7970 VAPOR- X, 6144MB, GDDR5, 384bit, DVI, HDMI, PCI-E

sau

AMD Radeon HD7970

Funda!

Răspuns Câştigător
| Geo1312 a răspuns:

Salut! Eu am sapphire ati radeon si merge absolut suuuuper. orice joc e super cu ea in calculator happy Ti-o recomand! big grin

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

"AMD Radeon HD7970" e denumire generica, nu spune absolut nimic.

| LovelyMan a răspuns:

E una si aceeasi, poate doar ca Sapphire are un Tweak mai bun si are performante cu cateva procente mai bune. Dar doar atat. Poti merge linistit pe care model vrei si totusi iti recomand Sapphire.

| buzucan a răspuns:

Iti recomand sa citesti http://recomandare.info/placa-video-sfaturi-de-achizitie.html si te vei descurca singur sa gasesti care este cea mai buna placa video.

| dantomescu78 a răspuns:

Fara niciun dubiu ca este mai buna cea care foloseste tehnologia vapor x si anume. aceasta: http://bit.ly/1fLbNKd

Ca sa te asiguri poti face doua lucruri (in afara sa ma crezi pe mine pe cuvant):

- cauti review-uri in limba engleza despre aceasta placa video
- cauti pe youtube gameplay-ul de jocuri cu aceasta placa video.

Sper ca te-am ajutat!

| alexandru2004 a răspuns:

Daca vrei sa-ti cumperi una mai bine iti ei o placa cu Nvidia Geforce GTX780 sau Ati Radeon R9 280X!