| geonicolae21 a întrebat:

ce rezolutie sa folosesc pentru un monitor LED de 61 cm? happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cea mai buna rezolutie este cea maxima pe care o are monitorul, este inscrisa pe el.

4 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Evident, cea mai mare rezoluție. Întotdeauna selectează cea mai mare rezoluție ca să vezi cât mai clar. Un monitor cu diagonala de 61 cm sigur are rezoluția 1920 X 1080. Dacă selectezi o rezoluție mai mică, lucrurile se vor vedea mai mari, dar mai neclare.

În concluzie recomand să folosești un monitor Full HD la capacitate maximă.

| hp8510p a răspuns:

Maxima

| Stefxn a răspuns:

1920x1080... adica cea maxima/optima

| Vlad007 a răspuns:

Trebuie sa folosesti rezolutia maxima, pe care o poti seta dein meniu. Cred ca 1920x1080 e maxima asta daca nu cumva ai un monitor mai mare de full hd adica 4K