| TintarTehno a întrebat:

Am o problema, tomai ce am aflat ca eu folosesc un monitor de 1600 dar maximul rezolutiei care imi este permis este de 1300 (1300 avea un monitor mai vechi de-al meu)
Nu stiu cum pot seta o rezolutie mai mare.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca placa video nu-ti permite mai mult, atunci trebuie s-o schimbi cu alta, care permite rezolutie mai mare.
In orice sistem de operare grafic poti seta rezolutia dorita daca dai click dreapta pe desktop si alegi proprietati / setari (desktop).

| TintarTehno explică (pentru Bula):

Bai cioplea placa video a prins odata 1900 rezolutie. Deaci sa mor eu de nu aveti niste raspunsuri inutile si totusi le spuneti.