| EmanuelThN a întrebat:

Ce se intampla daca rupi un pin de la procesor? funda

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Http://www.tomshardware.co.uk/forum/310785-10-phenom-1090t-broken-situation uite si asta are un pin rupt din exterior, de pe ultimul rand din exterior si zice ca ii functioneaza perfect pc-ul. tu incearca nu se intampla absolut nimic, ma refer ca nu afecteaza placa de baza.

7 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Daca pinul este important, adica functional, ori nu mai porneste pc-ul ori da ceva erori, artefacte eu stiu thinking

| EmanuelThN explică (pentru florin1979):

Este un pin pe ultimul rand

| Trynda a răspuns (pentru EmanuelThN):

Pai nu o sa-ti mai mearga, nu trebuie sa indoi sau rupi pinii, oricare din ei.

| florin1979 a răspuns (pentru EmanuelThN):

Tu incearca sa pornesti asa calculatorul. Nu va sari in aer nu este bomba doar. Daca ai noroc si porneste totul este ok, daca nu...ghinion sad era un pin functional.

| EmanuelThN explică:

Multumesc pentru raspunsuri dar procesorul merge mersiwinking

| DAAAAAAAAAA a răspuns:

Daca are un pin rupt nu functioneaza, am probat eu.

| sliferTM a răspuns:

La procesor orice pin e important daca rupi un pin poti sa iti stringi bani ca sa iti iei altul nou!
cel vechi n-ai ce face cu el aruncal...