| bogdan324 a întrebat:

Credeti ca ar avea stofa de gaming acest pc?
Intel core i7 960 cu 3.6Ghz
Placa video nvidia quadro 6000
16gb ram(stiu ca e cam exagerat dar asa am vrut)
Placa de baza rampage III Black edition
Hard disk de 1TB
Sursa SIlvesrtone Strider Gold SST-ST1200-G 1200W
Sa imi spuneti daca mi-ar merge toate jocurile existente in anul asta

Răspuns Câştigător
| saidkique a răspuns:

Frate! Ce ai tu aici e tezaur national! Funda? App cat ai dat pe ele? Private Message xD

8 răspunsuri:
| Gabriel892 a răspuns:

Post stupid e ca si cum ai zice mi-am luat un porsche am dat 100000euro pe el ca sunt smecher apropo pot sa intrec o bicicleta cu el? si in legatura cu sistemul keep dreaming

| Cronki a răspuns:

Ba esti nebun? surprise Tii un quadro 6000 pe un gaming si eu ma chinui sa fac rendere video si proiecte AE pe rasnita mea de PC?
Imposibil!
Ori taicatu e Gigi Becali ori te'ai informat pe net si ne minti pe noi aici sa ne facem inima rea! at wits' end time out

| conundrum a răspuns:

Nu pot sa zic decat ca esti tampit sa cumperi asa calc pentru gaming.Placa viedo e pentru proiectare 3D NU GAMING.i7 960 e de 3.2 nu 3.6...si toata treaba asta consuma cam 500-550w nu 1200. Daca n-ai o treaba cu calculatoarele intreaba pe cineva...asta e un calc de 60 mil pe cand tie iti trebuie unul de cam 25 dar facut bine nu cu nVIDIA quadro laughing))))))))))

| conundrum a răspuns:

Am Phenom II x4 3.2 + gtx460 1gb ddr5 256 biti + 4gb ddr3 1800 si merge tot racheta nu inteleg de ce sa arunci asa banii aiurea

| Ecea a răspuns:

@DarkSide placa aia e graznica, am 9400 si merge de 6X mai bine ca 220.
Tipul a vrut doar sa se laude, habar nu are calculatoare.
Calculatorul deja nu mai este de gaming are dreptate @conundrum.La anul in vremea asta cand o sa apara alte jocuri nu o sa mai mearga pe maxim.

| bogdan324 explică:

Apropo i-am facut oc la procesor ca inainte era cum spunea @conundrum, avea 3.2tongue

| saidkique a răspuns:

Oricum, am zis asta pentru. ca e ff scump. De fapt, ca sa stie toata lumea, ce are el aici e configuratie Office, nu gaming. De 2500 RON iti iei un PC BUN pentru gaming. Al meu a facut approx 4000+, si am i3 2100, HP 1TB SATA-II 7200 RPM GE262AA, 6 gb ram ddr3 KingMax, Gigabyte GeForce GTX 560 Ti OC 1GB DDR5 256-bit, Gigabyte GA-H61M-D2-B3 baza si o placa audio ff buna da nu mai stiu cum se cheama(ma rog, nici pe cele mentionate nu stiam intreg numelelaughing l-am cautat pe net.). Ma rog. mai am componente cum ar fi sursa buna, ventilatoare, sistemul de racire bling-uri si beculete... ma gandesc sa mai bag vreo 1000 de lei in el thinking

| TheDarkSider a răspuns:

Mai mult ca sigurhappy eu am nVidia Gt220 1gb, Intel quad 2. 6ghz si 8gb ram si imi merg toate la setari maximehappy