| KIibrDM a întrebat:

Cu cat as putea vinde un PC cu urmatoarele specificatii?

CPU : Intel Core 2 Duo E6420 - (Core Speed 2.13 Ghz)
- (FSB 1066)
- (Socket LGA775)
- (L2 Cache 4096 KBytes / 4 MB)
- (Cores 2 - Threads 2)

Ram : 2x2GB = 4 GB - (DDR3)
- (Frequency 1333 Mhz)

GPU (Video) : Palit GeForce GT 630 - (1 GB)
- (GDDR5)
- (128 Bit)
- (Shader 5.0)

Hard Disk : - (Primul de 80 GB Seagate)
- (Al doilea de 250 GB Seagate)

Motherboard (Placa de baza) - (AsRock G41M-VS3 R2.0)

- 6 Porturi USB
- Placa Audio habar n-am de care e dar stiu ca merge pe el boxe 2.1 si 5.1
- DirectX 11
- Windows 7 Ultimate 64-Bit
- Coolerul este bun, pot tine procesorul la 2.5 Ghz Fara sa treaca de 60 Grade
- Carcasa are un loc mare pe unde sa patrunda aerul astfel PC-ul nu se incalzeste chiar atat de tare

Repet intrebarea : Cu cat as putea vinde acest PC?

Mentionez ca am cheltuit pe el aproximativ 1350 Lei si ca totul din el este nou in afara de DVD-Rom si Hardul de 80 GB acestea 2 fiind scoase dintr-un PC mai vechi.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Zici tu ca sunt noi, dar procesorul spre exemplu numai nou nu e. Are peste 6 ani de la lansare.
Un pret corect e undeva la 500-700 lei la ce ai acolo(asta daca vrei sa vinzi. Daca vrei sa astepti, pui cat vrei);

| Danutsyk a răspuns:

800 de leiwinking
Procesorul este cam vechi...

| Malexcao_Alexcao_1982 a răspuns:

E hdd sau ssd