| dNywOw a întrebat:

Cum creez o noua partitie din partitia primara. Adica eu am doar C, si vreau sa fac si D. Multumesc

2 răspunsuri:
| georgiocool a răspuns:

Buna trebuie sa instalezi windowsul din nou numai atunci poti face cate partiti doresti dar vezi ca nu o sa iti mai ramana niciun fisier din pc o sa se stearga tot.

| cuichicichi a răspuns:

Cand insatalezi windows sau formatezi o sa iti apara partitia C carea are toata memoria hardului si jos daca te uiti iti apare delete, create sau creaza si o sa scrie si pe ce tasta sa apesi pentru a crea partitia iar apoi o sa iti apara sa setezi memoria pe care vrei sa o introduci in acea partitie ca de exemplu 50.000 adica 50 gb si ii dai instalare