| bogdyi a întrebat:

Cum modific un windows XP? adica sa pun drivere sau alte programe,,, adica sa se instaleze cand instalez windowsul, gen winrar, drivere lan si audio etc.

Multumesc

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dacă lucrezi cu Windows pe internet atunci te tot umpli de mizerii informatice.
Deci cel puțin navigarea pe internet ar trebui să o faci măcar parțial, dintr-un linux să zic Kiwi Ubuntu Linux sau Ubuntu Linux.
De asta voi care folosiți numai Windows-uri instalați mereu Windows-ul, și tot ștergeți partiția C.
De asta mereu trebuie să tot instalezi driverele și toate softurile necesare.

Dacă aduni toate astea pe niște dvd-uri sau pe un stick instalarea lor va fi mai ușoară, că nu mai stai să le cauți într-o mare multitudine de cd-uri și de dvd-uri, pe cele necesare, dar la n zile pierzi minim 4-5 ore cu asta. Instalarea lui WXP durează 30-60 de min, Ms office cam 45,
vizual studio cam 45-60, + restul.
Dacă instalezi și Libre Office sau Open Office ++ A.A.R. + un antivirus + playere+ce softuri mai folosești tu toate astea durează cam 6 ore.
Dacă ai un calculator mai bun durează mai puțin dar tot este de ordinul orelor.
Citește ce am scris eu aici.
http://www.TPU.ro/......ccepta-de/
Deci soluția este o mică ordine + Navigarea pe net din alt sistem de operare.

| 0rlando a răspuns:

Sunt câteva programe care fac asta, dar nu ți le recomand. De obicei, astfel de modificări, dăunează Windows-ului. Mai bine faci un CD separat cu toate programele și driverele necesare.

| omide a răspuns:

Iti recomanda site-ul http://download.RNT.ro gasesti acolo tot ce vrei, e gratis, nu ai nevoie de cont

| bogdyi explică:

Mihaida la ce ai raspuns tu nu ma tu ai inteles, eu vreau sa stiu daca pot sa modific un windows,,, sunt un copil care se stie cat de cat la PC si aproape tot orasul ma cheama sa le fac windowsul si unii au PC-ul antic si vreau sa fac un windows cat mai plin cu drivere lan si audio.

| Alynush98 a răspuns:

Doar atat... dai pe google
download nlite sau dai clic aici>>
http://nliteos.pcrpg.org/nlite/nLite-1.4.9.1.installer.exe