| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot afla parola de la laptop daca îmi da indiciul?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Indiciul este MemoPlus.Il gasesti in farmacii.Pentru memorie.Parola este facuta ca sa iti intre in cap si sa o folosesti atunci cand ai nevoie.

| Anonimuserr a răspuns:

Pe lângă memoplus şi lecitină şi în viitor să nu-ţi mai uiţi capul, există o soluţie revoluţionară sau mai bine să-i spunem o soluţie că tot suntem în era tehnologiei, prin urmare trebuia să existe o soluţie de aflat parola fără alte distribuţii de Linux sau softuri ciudate. În orice caz, această soluţie ca să zic aşa este mai mult pentru profesionişti (sau cei care se pricep mult mai bine, băieţii de pildă şi mai greu pentru fete).
Dacă vorbeşti despre parola sistemului de Operare urmează paşii de mai jos!
TUTORIAL care trebuie să-l urmezi cu mare atenţie
Introduci DVD-ul cu Windows 7 sau 8 sau 9, dai restart la PC bootezi de pe acesta apăsând Page Down, selectezi limba, şi apoi "Repair your computer" aştepţi să caute după eventuale erori etc. Apoi click pe NExt şi vei alege CMD Command Promt iar mai apoi vei scrie fără ghilimele "Regedit" apoi HKEY Local Machine după aceea alegi sus FILE şi Load HIVE vei alege partiţia C sau partiţia unde este sistemul de operare instalat dublu click pentru a-l accesa apoi intri în Windows-------->System32------->Cnfig apoi click pe SAM şi OPEN îi dai un nume apoi OK, expandezi HKEY Local Machine după aceea expandezi acel nume care îl vei vedea şi care l-ai scris în prealabil, după expandezi şi folderul SAM pe acea cruciuliţă expandezi şi folderul Domains apoi Account şi Users şi pe acea cheie F alegi 0338 unde vezi 11 din acel chenar, scrii 10 cu mâna ta şi dai OK şi ai trezit contul de administrator. După acest procedeu alegi folderul din stânga creat de tine (cheia aceea dată cu numele tău) şi unload HIDE şi YES închizi toate ferestrele şi Restart PC, aştepţi să încarce windowsul fără să mai apeşi pe Page Down! click pe contul Administrator pentru a intra în Windows asta e tot! Acesta este procedeul e mai complicat dar e în interesul tău să înveţi. Intri în Control Pannel---> Users alegi contul care nu îi mai ştii parola şi remove password. Asta e tot! Succes! Mai jos ai un tutorial audio-video în care explică clar cum se procedează.
http://videotutorial.ro/......ial-video/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Indiciul e sa iti reinprospateze tie memoria nu sa iti afle parola

| K0sti a răspuns:

Depinde care parola, ca sunt mai multe!

| StefanKogut a răspuns:

Folosesti o chestie misterioasa care se cheama logica.