| belciuge a întrebat:

Buna TPU
Daca creez un eveniment pe Facebook si adaug ca Host, un prieten, acel prieten nu poate invita decat 500 de prieteni?
Si eu, ca creator de eveniment cati prieteni pot invita? Cu contul cu care am creat evenimentul nu am decat 20 de prieteni.
As vrea sa invit la eveniment mult mai multi prieteni decat 500.
Multumesc pentru orice raspuns,
Elena

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

"Câte persoane pot invita la un eveniment?

Evenimentele cu liste mari de invitați sunt adesea raportate ca spam, așadar limităm numărul de persoane pe care le poate invita cineva la 500 de invitați per eveniment.
Dacă trimiți un număr mare de invitații către persoane care nu răspund la ele, vom limita și mai mult, pentru o scurtă perioadă de timp, numărul de invitați.

Alte modalități de a informa utilizatorii despre evenimentul tău:

Evenimente private: În setările de confidențialitate pentru evenimentul tău poți permite invitaților să aducă prieteni la eveniment. De asemenea, poți să adaugi un co-organizator care poate trimite invitații mai multor invitați.

Evenimente publice: Anunță-i pe utilizatori despre evenimentul tău distribuindu-l în cronologia ta sau a Paginii tale.

sursa : https://www.facebook.com/help/202545109787461

Deci, fiecare persoana poate invita un maxim de 500 de alte persoane. Vrei sa trimiti mai multe invitatii? Convingi mai multi prieteni sa dea invite la cat mai multe persoane