| belciuge a întrebat:

Buna TPU
Sunt disperata! Ajutati-ma! In incercarea de a-mi face mai multi prieteni pe Facebook, FB mi-a blocat contul, m-a pus sa identific mai multi prieteni si n-am reusit (decat 2 din 10). am trimis acum copia buletinului scanat.
Cat dureaza pana imi deblocheaza contul? Am nevoie sa fac un eveniment si sa invit lumea la el.
Pleeaase heeelp me...
Elena

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Si daca iti spune Facebook sa stai in limba, stai? Acum asteapta pana te deblocheaza! Vreo 30 de zile, banuiesc!

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

laughing) Ce ai facut? Ai trimis copia buletinului? Elena, ai o varsta mama, ma dezamagesti!

| belciuge explică (pentru K0sti):

Este o cerinta a Facebook-ului. Pentru a verifica daca contul este real. Daca poza din CI este aceeasi cu cea din profil. La contul acesta este aceeasi. Cum nu am putut identifica prietenii mei de pe Facebook, Facebook mi-a cerut un act de identitate. Ce ma framanta este daca imi va valida contul si cat va dura aceasta verificare.

| belciuge explică (pentru K0sti):

happy Dureaza 30 de zile pana verifica ei daca poza de pe CI este aceesi cu cea de pe profilul meu?

| K0sti a răspuns (pentru belciuge):

Nu, dureaza 30 de zile pana iti ridica banarea!

| belciuge explică (pentru K0sti):

Si daca nu trimiteam copia CI-ului ce se intampla? Cum reuseam sa imi deblochez contul?

| K0sti a răspuns (pentru belciuge):

Si daca iti spune Facebook sa stai in limba, stai? Acum asteapta pana te deblocheaza! Vreo 30 de zile, banuiesc!

| viotedy a răspuns:

Depinde,daca e definitiv...Deschide altul.

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns:

Asteapta, sau daca nu fa-ti alt cont.

| belciuge explică:

Uraaaa! Facebook mi-a deblocat contul pe 10 decembrie! Acum am vazut, am primit un mesaj de la ei, ca mi-au verificat identitatea si sa am grija sa nu. blah blah. Off. prin ce-am trecut.