| Darkus56 a întrebat:

daca placa de baza suporta procesoarele Intel core i3/i5/i7,merge procesor quad core?

Răspuns Câştigător
| Alin_Ionut_1987 a răspuns:

In primul rand, procesoarele din gama enumerata de tine sunt quad core(core I5/core I7),singura diferenta facand-o core i3(dual core) cu tehnolgia de virtualizare.
Aceiasi tehnologie fiind prezenta si procesorul core I7.
Procesoarele enumerate de tine vin pe platforma LGA 1155, 1366, 2011.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU zic ca depinde de socket happy.

| AresLusitani a răspuns:

Cu alte cuvinte da mergewinking

| trolololo a răspuns (pentru AresLusitani):

Cu alte cuvinte nu știm, nu poți pune procesor I3, I5, I7 socket 1155 pe 1156 sau 1366.