| Iordacheionelmarian a întrebat:

Bună TPU, dacă un led tv nu suporta o unitate USB/Stick USB de o capacitate de stocare mai mare de 32 GB este o posibilitate/șansă să suporte un hard disk mai mare? Dau FUNDĂ

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

NU.
32Gb este limita superioara a sistemelor de fisiere FAT32 (de unde vine si numele).

| RAY a răspuns:

Depinde si de formatul in care e hdd extern, formatul video, audio, el nu poate reda ca nu suporta un anumit fisiet

| NLS a răspuns:

Ai incercat tu un stick de 64 GB si nu a functionat?
In ce sistem a fost formatat? (FAT32, exFAT sau NTFS? )
Incearca cu exFAT, s-ar putea sa ai surprize.

| Iordacheionelmarian explică (pentru NLS):

Nu am încercat până acum, am folosit formatarea FAT32 din televizor, nu am încercat exFAT sau NTFS o sa încerc

| Iordacheionelmarian explică (pentru NLS):

Am încercat la un televizor Allview led 24 și nu suporta nici de 32

| NLS a răspuns (pentru Iordacheionelmarian):

Stickul sau HDD-ul trebuie formatat inainte in formatul exFAT de pe un calculator, nu se face asta din TV.

| Iordacheionelmarian explică (pentru NLS):

Nu prea am calculator sau laptop

| carevaescu a răspuns:

Nu e vorba de capacitatea t
stickului sau hardului ci de sistemul de fișiere

https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Sistem_de_fi%C8%99iere

Vezi în specificațiile TV ului tău care sunt sistemele compatibile cu acesta, și reformatează stick ul sau hardul să aibă unul din acele sisteme