| anonim_4396 a întrebat:

Dau Funda!
Am urmatoarea configuratie pe PC:
Intel Celeron G530 dual-core sandy bridge (2, 4 Ghz) 2MB cache
4GB Ram
320 GB HDD
Placa video : Intel HD Graphics
Placa de Baza: AsRock H61M-Vs
Ce versiune de Windows 7 Ultimate sa pun? Ma refer la 32 biti sau pe 64?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Poti sa pui lejer 64 de biti. Eu am o configuratie mai slaba dar am pe 64. Ai ram cat iti trebuie si placa video. Nu te speria ca 64 de biti doar anumite programe vor merge mai repede: winrar 64 biti, photoshop 64 biti, internet explorer 64 biti, iunes 64 biti, nu sunt multe dar poate o sa mai apara.

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca vrei sa te joci, pune Windows XP. De fapt nu prea vad ce o sa joci cu video integrat... pune ce vrei, daca pui x32 mi se pare ca nu iti vede decit 3.5GB din memorie, atita tot.

| sltlp a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Lasa tu ca integrata aia e peste multe dedicate care multi inca le au in pc-uri.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sltlp):

Da, e amuzant sa te gindesti ca e peste MX440 si alte de-astea, dar totusi discutam de 2012 si ne gindim si ce solutii video IGP/onboard ofera AMD de citiva ani buni.
P.S. Aproape ca ma tenta sa fac niste teste la IGP-ul de pe i3 2120, dar cum si cele mai performante IGP-uri de la AMD inca nu imi bat vechitura de HD 4770, am zis ca nu are rost sa ma agit.

| bassmusic a răspuns:

Ms amandurora! MeConstantine a fost primul care a raspuns si a fost mai complex, dinaceea i-am dat lui funda.