| yyyyy a întrebat:

De ce aproximativ toate folderele mi se deschid in internet explorer? Mai demult am facut ceva la pc ca un anumit folder sa se deschida in internet explorer si am dat din greseala ca toate folderele sa se deschida in internet explorer. Cum pot sa fac, ca totul sa revina la normal? Funda:X

2 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Alea nu sunt foldere, sunt virusi.
Ca sa eviti confundarea virusilor cu a folderelor, intri in my computer, tools, folder options, view si debifezi hide extensions for known file types.
Anumite foldere vor avea extensia.exe
Alea nu sunt folderele reale, sunt virusii care au luat numele folderelor tale.
Eu iti recomand sa reinstalezi sistemul de operare si un antivirus care isi face update la zi.
Sau cheama pe cineva care se pricepe.

| Alcs a răspuns:

Buna am patit si eu asta si a trebuit sa reinstalez Windows-ul...crying((