| cataoradea a întrebat:

Buna TPU de ce imi apare la windows 8 cand deschid o icoana sa aleg cu ce program sa il deschid? Ce pot face ajutati-ma va rog.

file:///C:/Users/catao_000/Desktop/2013-05-13%2020.26.41 .jpg

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
Problema cu asocierea tipului de fișiere, presupun.
Intră aici http://goo.gl/XKhAK
mergi la Default Windows 8 File Associations și dă click pe fiecare extensie (exemplu.3gp).
După ce ai descărcat toate astea, rulează fiecare fișier (au exstensia.reg) cu dublu click și dai Yes când îți cere.
După ce ai terminat, dă un restart la PC.

P.S. Imaginea e în PC-ul tău. Ca s-o fi văzută puteai s-o încarci pe http://imgur.com/
Mă rog, fă ce am scris.

| cataoradea explică (pentru DDCC):

Ms mult!

| DDCC a răspuns (pentru cataoradea):

winking

| cataoradea explică (pentru DDCC):

Nu sti cumva un product key functionabil pentru windows8 ca eu am incercat 100 si no mers?

| DDCC a răspuns (pentru cataoradea):

Windows 8 care versiune?
Poți încerca următoarele:
1. Mergi la Start, scrii cmd, dai click dreapta pe el> run as admin apoi scrii slmgr /rearm și dai enter.
2. Faci ca la pasul 1 până apare acea fereastră neagră și scii slmgr. vbs-ipk NG4HW-VH26C-733KW-K6F98-J8CK4 dai enter
scrii slmgr vbs. again-skms kms. dant.net. ru dai enter
scrii slmgr vbs. again-ato dai enter

Alte licențe
XKY4K-2NRWR-8F6P2-448RF-CRYQH
NG4HW-VH26C-733KW-K6F98-J8CK4
RR3BN-3YY9P-9D7FC-7J4YF-QGJXW
TK8TP-9JN6P-7X7WW-RFFTV-B7QPF
Xky4K-2Nrwr-8F6P2-448Rf-Cryqh
Rr3Bn-3Yy9P-9D7Fc-7J4Yf-Qgjxw

3. Astea două sunt niște metode.
Poți încerca în loc să descarci ăsta http://goo.gl/0eyHX să-l folosești. E metoda ce-o recomand. Dacă detectează antivirusul ceva atunci dă-i disable.

| cataoradea explică (pentru DDCC):

Am incercat cu programu dar nu merge. Windowsul 8 bulid 9200 e windowsul.

| DDCC a răspuns (pentru cataoradea):

Mergi în Computer, partiția unde e instalat sistemul, ex: C:\Windows şi ştergi dosarul SoftwareDistribution. Dacă nu te lasă dai click dreapta pe dosar> Properties și debifezi Read-only.
Apoi, mergi la Start, cauţi services apoi cauţi Windows Update şi dai restart la seriviciu.
Apoi încerci iar cu programul.
Dacă nu merge încerci şi cu http://goo.gl/P57nk