| xRobertx a întrebat:

De Ce nu merge tastatura si mousu la pc cand se deschide se aprind amandoua dupa aia cand se incarca la winows acolo (am windows xp) se inchid si nu se mai deschid dc? am un mouse razer deathadder 2013 si o tastatura digittex si nu mai stiu cum

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Daca sunt pe usb si nu ai instalat driver generic pentru periferice usb este si normal (pe windows xp). Baga mouse pe PS/2 si posibil sa iti apara o fereastra care sa iti ceara sa instalezi acel driver.

6 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Apasati tastele Ctrl+Alt+Del si apoi cand intrati in meniul de unde activati Task Manager apasati Esc sau dati pe butonul Cancel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Start-click dreapta my computer-manage-device manager si vezi acolo daca ai ceva cu semnul intrebarii.Acelea cu semnul intrebarii trebuie instalate, sunt niste drivere. Daca ai asa ceva, cu semnul intrebarii galben, revino aici si ne spui.Te voi ajuta cu un program care depisteaza ce drivere iti trebuie si te baga direct la descarcare.

| xRobertx explică (pentru anonim_4396):

Nu pot misca mouse nimica cred ca e mai bun raspunsul lui silvia

| Notforgiven a răspuns (pentru xRobertx):

Salut,sunt ramon de pe alt cont.desigur ca e bun raspunsul Silviei, trebuie dupa cate spune si ea sa instalezi drivrul, dar cum nu poti misca mousul, nu vei reusi. Atunci ce facem? Reinstalam windows-ul daca ai unul la indemana.As zice ca e o eroare in windows, daca ti-a mers vreodata mousul, inseaman ca driverul este instalat.Deci ori bagi cd-ul cu windows si dai din sageata la repair, ori reinstalezi windows-ul din nou.

| xRobertx explică (pentru Notforgiven):

Windowsu e fffff vechi e daca stii cu o fata cand se incarca jumate robot e foarte vechi de prin 2006 nu l-am mai reinstalat... cred a asta trebuie

| njohn a răspuns:

Verifica daca sunt conectate corect la porturile usb