| Antonia679 a întrebat:

De curand mi-am achizitionat un iPhone Xs, insa el vine la pachet cu un incarcator de 1A si partea proasta este ca acum mi se incarca telefonul in 4 ore. M-am interesat astazi pe net de un adaptor de 29W de la MacBook cu USB-C si un cablu USB-C Lightning si am inteles ca asa mi s-ar incarca intr-o ora jumatate, aprox 2. Este adevarat? Si mi-ar putea afecta cu ceva bateria telefonului daca il schimb? Multumesc anticipat happy

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Avand in vedere ca Xs-ul are ideea de "fast charghing" nu. http://www.youtube.com/watch?v=E_nyrtIc_1I La banii astia ar fi frumos sa-ti fi dat incarcatorul. (PS: Sunt pro Apple, am si eu iPhone dar cred ca si ceilalti ca pretul e oricum "maricel" fata de altele chiar daca ofera unele lucruri in plus)