| Antonia679 a întrebat:

De curand mi-am achizitionat un iPhone Xs, insa el vine la pachet cu un incarcator de 1A si partea proasta este ca acum mi se incarca telefonul in 4 ore. M-am interesat astazi pe net de un adaptor de 29W de la MacBook cu USB-C si un cablu USB-C Lightning si am inteles ca asa mi s-ar incarca intr-o ora jumatate, aprox 2. Este adevarat? Si mi-ar putea afecta cu ceva bateria telefonului daca il schimb? Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Alfred0703 a răspuns:

Mai bine iti luai s9, note9 sau s10 de banii aia si aveai incarcarcator cu incarcare rapida din cutie. Referitor la intrebarea ta, da se va incarca mai repede. Acum unii zic ca nu afecteaza bateria, eu zic ca pe termen lung(2+ ani) o va afecta. Nu stiu cu cat se va incarca mai repede, dar note 9-ul meu(care are bateria putin mai mare) se incarca de la 5-10% la 100% intr-o ora si 10-15 minute.

| Antonia679 explică (pentru Alfred0703):

Am avut S9 si daca am avut ocazia sa il schimb cu un iPhone Xs am zis ca de ce nu. Telefonul este unul bun, dar are problema asta cu incarcarea. Desi el dispune de fast charging

| Alfred0703 a răspuns (pentru Antonia679):

Am zis mai sus, se va incarca mai repede, dar va afecta pe termen lung bateria.